Ceramiczne klocki hamulcowe JURID WHITE

Obecnie 95% sprzedawanych w Europie klocków hamulcowych zawiera w składzie swojej mieszanki  co najmniej 20% metali żelaznych tj.stal, żelazo, które powodują  duże pylenie i uporczywe brudzenie felg. Klocki ceramiczne JURID WHITE nie zawierają tych cząstek metali żelaznych, co czyni je niemal bezpyłowymi i pozwala utrzymać felgi w czystości.

JURID WHITE to najcichsze klocki hamulcowe na rynku wg testu SAE J2521

Wynika to z zastosowania specjalnych nacięć i wpustów  na ciernej powierzchni klocka jak i użyciu najwyższej jakości płyty metalowej pochłaniającej drgania i hałas powstający podczas hamowania.

Brak zjawiska fadingu podczas hamowania

Fading to zjawisko znacznej utraty właściwości hamujących, powstające w wysokich zakresach temperatur pracy np. podczas gwałtownego, często powtarzającego się hamowania z większych prędkości do 0 km/h lub kiedy zjeżdżamy ze wzniesienia hamując hamulcami zamiast silnikiem.

Innowacyjny skład mieszanki ciernej JURID WHITE powoduje, że klocki te mają pełne i stałe właściwości hamujące podczas całego zakresu temperatur pracy - od zimnych po skrajnie rozgrzane hamulce.

Droga hamowania ceramicznych klocków JURID WHITE a zwykłych

W porównaniu z normalnymi, wysokiej jakości aftermarketowymi klockami, droga hamowania jest taka sama.

Szybkość zużycia klocków JURID WHITE i współpracujących z nimi tarcz

W porównaniu z normalnymi, wysokiej jakości klockami hamulcowymi, zużycie jest porównywalne. Tarcze natomiast zużywają się do 20% wolniej, ponieważ klocki ceramiczne są mniej agresywne dla tarcz ze względu na brak w mieszance ciernej metali żelaznych tj. stali i żelaza. Klocki dostępne w naszych placówkach.